Okuyorum...Buket UZUNER*** YOLDA***Geçtiğimiz cumartesi günü KPSS sınavına girdim.. sınav çıkışında beynim kazan gibiydi.. kendime bi iyilik yapasım geldi.. baktım biraz ileride kitapçı var.. hemen girdim.. saldırdım kitaplara:) gözüme Buket UZUNER'in kitabı çarptı.. son kitabı olup olmadığından emin değilim ama Şubat 2009 basım olduğuna göre son kitabıdır diye düşünüyorum.. aslında kitabı hiç duymamıştım sanırım internetten yeni çıkanları pek takip etmememden kaynaklanıyor..

Buket UZUNER'in daha önce sadece bir kitabını okumuştum.. Kumral Ada Mavi Tuna.. çok beğendiğim ve etkilendiğim bi kitap olmuştu... hatta üniversite 1. sınıfta okumuştum 2002 yılında.. ama kitap 1997 baskı olmalı.. Herneyse... yıllar sonra Buket UZUNER'i tekrar karşımda görünce eski bi dosu görmüş gibi oldum.. nedense büyük sempatiyle yaklaştım kitaba:)) 7 yıl sonra tekrar bir Buket UZUNER kitabını okumak üniversite yıllarıma götürdü beni alakasız bi biçimde:)

Kitabın konusundan bahsedelim biraz da.. Hala okuyorum kitap daha bitmedi..Kitap adından da anlaşılabileceği gibi yazarın uluslararası yolculukları sırasında tanıştığı insanların hikayelerinden oluşuyor.. tam bir yol hikayeleri bütünü.. toplamda 7 tane hikaye var kitapta ve hepsi başka ülkelerdeki yolculuklarda geçiyor.. her hikayenin sonunda o ülkeye ait yemeklerden birer adet tarif eklenmiş.. çok zekice!

Bulunduğu ortamdan uzaklaşmak isteyenler.. yolculuğa özlem duyanlar için biçilmiş kaftan... 7 farklı ülke dolaşıyorsunuz ve hikayeler de hiç fena diil...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !